fbpx

W wyniku kryzysu gospodarczego spowodowanego ogłoszoną przez WHO pandemią COVID-19, wiele firm notuje spadek obrotu, a część z nich chyli się ku upadkowi. Przedsiębiorcy rozpaczliwie potrzebują ratunku – dla wielu jedyną opcją jest przeniesienie działalności w sferę online. Jak tego dokonać i jakie są potencjalne korzyści? Jakie wsparcie można uzyskać w zakresie IT?

Kontynuowanie działalności firmy mimo koronawirusa

Prowadzisz sklep, organizujesz wydarzenia, szyjesz, gotujesz bądź prowadzisz szkolenia – czy wiesz, że całość lub część Twojej usługi może być realizowana online? Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak przetrwać kryzys, tymczasem technologia podsuwa rozwiązania. W dobie mobilnego oprogramowania coraz więcej jesteśmy w stanie załatwić na odległość – obecna sytuacja spowodowana koronawirusem udowadnia, że czasem więcej, niż sami byśmy się spodziewali.

Jak przenieść biznes do internetu?

Kluczem do przeniesienia fizycznej działalności w tryb zdalny, jest odpowiednia infrastruktura IT. Umożliwia ona nie tylko dalsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa w dobie kryzysu, ale również usprawnienie istniejących procesów związanych z przepływem pracy i realizacją dostaw czy usług. To, co będzie potrzebne do przeniesienia stacjonarnej firmy w sferę internetową, zależy od profilu i skali jej działalności. Możliwości wykorzystania internetu są bardzo szerokie – od platform sprzedażowych, przez własną witrynę, aż po dedykowane zaplecze IT; metody zdalnej komunikacji czy system do zarządzania pracą. W doborze odpowiednich narzędzi online, a także ich optymalnym wdrożeniu i obsłudze pomocne będą kompleksowe usługi opiekuna IT.

Dlaczego firmy korzystają ze wsparcia IT?

Opieka informatyczna to kompleksowa usługa, w ramach której przedsiębiorca zyskuje wsparcie poparte doświadczeniem i wiedzą profesjonalistów w swojej dziedzinie. Dzięki temu może on łatwiej, ale też bardziej racjonalnie podejmować korzystne decyzje i uniknąć wielu, często kosztownych, problemów technicznych. Dedykowany opiekun IT sprawdzi się zarówno w przypadku jednoosobowych, jak i większych działalności gospodarczych. Roztropny dobór rozwiązań będzie szczególnie ważny w przypadku firm, które chcą dostosować się do nowej sytuacji i przejść w tryb online – szczególnie tych, których budżet już został nadwyrężony i nie mogą pozwolić sobie na kolejne straty.

Wsparcie IT dla firm a korzyści dla przedsiębiorców

Dbałość o płynność procesów biznesowych jest niezmiernie istotna w obliczu aktualnych wyzwań i niepewnej sytuacji spowodowanej kryzysem spowodowanym COVID-19. Dla wielu firm przejście na tryb online będzie jedyną alternatywą, by utrzymać się na rynku. Dlatego też specjaliści firmy SYSTEMBOX dokładają wszelkich starań, by zapewnić Państwu najwyższej jakości wsparcie IT.

Kompleksowe wsparcie IT od SYSTEMBOX

W ramach usługi dedykowanej opieki informatycznej przedsiębiorca może zyskać:

  • kompleksowe wdrożenie i utrzymywanie systemów informatycznych,
  • doradztwo w wyborze najkorzystniejszych rozwiązań IT,
  • usługi tworzenia i opieki nad stronami/serwisami internetowymi,
  • hosting i dostęp do bezpiecznej poczty elektronicznej,
  • wysokiej jakości ochronę danych i zasobów IT,
  • możliwość powierzenia w ręce profesjonalistów kwestii zakupu, utrzymania i modernizacji sprzętu komputerowego.