fbpx

Darmowe i przydatne pluginy WordPress 2018

 

All-in-One WP Migration 

 

Wtyczka All-in-One WP Migration zabezpieczy Cię w przypadku: awarii, ataków hakerskich oraz aktualizacji. Dzięki niej, jeśli coś złego stało się ze stroną lub blogiem, to nie stracisz swoich danych, bo wszystko będzie w kopii zapasowej. Pamiętaj jednak, aby ustawić, by backupy zapisywały się w innym miejscu niż istnieje fizycznie Twoja strona internetowa(hosting). Bo w przypadku awarii twojego serwera, backup także wyleci w kosmos. Najlepiej jest zapisywać kopie zapasowe do chmury np. do Dropbox lub Google Drive.

All-in-One WP Migration 

All-in-One WP Migration

 

BackWPUp

 

Wtyczka BackWPUp analogicznie All-in-One WP Migration  zabezpieczy Cię w przypadku: awarii, ataków hakerskich oraz aktualizacji.

 

 

 

 

ShareThis

 

Wtyczka do WordPress ShareThis przeznaczona jest do udostępniania artykułów w social media. Czy warto ją używać? To zależy! Jeśli w używanym przez Ciebie motywie są wbudowane opcje do social mediów to wykorzystaj je, ikonki będą wtedy spójne z wyglądem Twojej strony, a Ty ograniczysz liczbę używanych wtyczek. Jest to wtyczka, którą można połączyć z Google Analytics i sprawdzać jak często dane artykuły były udostępniane przez naszych czytelników w social mediach.

 

Broken Link Checker

 

Kolejna wtyczka w WordPress w dziale treści to Broken Link Checker. Dzięki niej w swoim WordPressie znajdziesz linki, które mogą generować błąd 404 (niedziałające linki). Tym samym uchronisz się przed irytowaniem czytelników poprzez niedziałające linki w archiwalnych artykułach. Bardziej zadbasz o SEO, bo martwe linki mają wpływ na ranking w wyszukiwarki Google.

 

Yoast SEO

 

Wtyczka Yoast SEO jest najczęściej wybierana do optymalizacji treści pod SEO i jest to dobry wybór. Dzięki niej na podstawie intuicyjnego panelu dostaniecie wskazówki analogiczne do sygnalizacji świetlnej, jak możecie ulepszyć swoi treści, aby lepiej się pozycjonowały. Jednak musicie sobie zdawać sprawę z pewnych kwestii, aby nie podążać za wszystkim na ślepo za zielonymi światełkami.

Uważajcie że ta wtyczka nie jest dostosowana do każdego języka i w przypadku słów kluczowych nie wychwytuje słów odmienionych według zasad języka polskiego. Próba dopasowania się pod wytyczne z wtyczki może skutkować dziwnymi łamańcami słownymi, a nie o to chodzi. Dlatego warto do tych wskazówek podejść z głową, potraktować tę wtyczkę jako dobre wskazówki i na pierwszym miejscu stawiać wygodę czytelników.

Yoast SEO

Yoast SEO

 

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu skorzystacie z większości wyżej wymienionych wtyczek do WordPressa, bo są naprawdę godne polecenia.

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać.

 

 

Categories: BLOG